XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA   –  18 X 2020

1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz za ofiary w kopertach na inwestycje.
  2. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek Msze Św. o godz. 18.00 z nabożeństwem różańcowym, we wtorek i czwartek o godz. 8.00.
  3. We środę o godz. 17.30 Różaniec Św., o 18.00 Msza Św. z katechezą i nabożeństwem dla dzieci.
  4. W piątek o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W zakrystii można składać jednorazowe i półroczne wypominki za zmarłych. Bardzo proszę określać rodzaj wypominek.
  6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Cena tygodnika 6 zł.
  7. Po Mszy Św. będziemy zbierali ofiary na Misję Św.
  8. Od soboty 17.10, zgodnie z zarządzeniem Rządu RP, w naszym kościele może przebywać jednocześnie max. 65 osób. Wracamy do transmisji niedzielnej Mszy Św. z naszego kościoła o godz. 8.45 na parafialnym kanale YouTube.

• Poniedziałek – 18.00 – za + Władysława Winieckiego w 14 rocz. śm.
  • Wtorek – 8.00 – za Parafian
  • Środa – 18.00 – p. Faltyńska
  • Czwartek – 8.00 – za + Irenę Beszczyńską i + z rodz.
  • Piątek – 18.00 – za + Ludwikę Frelichowską w 40 rocz. śm., Balbinę, Bronisława Andrzejewskich, Bronisławę, Józefa Król, Alinę, Jana Cholewczyńskich
  • Sobota -16.00 – w 50 rocz. ślubu Janiny i Jana Derdzińskich
  • Sobota – 17.00 – p. Faltyńska
  • Niedziela – 9.00 – za + Franciszka Nowackiego, Bronisławę, Bolesława, Mieczysława Kęsik
  • Niedziela 11.00 – za + Jolantę Murawską z okazji ur., za + Czesława Niedźwiedzkiego, za + Zofię, Edwarda Bielawskich, za + Sławomira Knop w 29 rocz. śm., Zdzisława Zakolskiego w 11 rocz. śm., za + Wandę Szopińską w 15 rocz. śm., Pawła Szopińskiego w 10 rocz. śm., za + rodziców: Lucynę, Tadeusza Balt, + z rodz. Balt i Kaczmarek, za + Tadeusza Ruprik w 15 rocz. śm., Marię Ruprik z okazji ur., + z rodz. Ruprik, Olejnik i Ciecierskich.

ZARZĄDZENIE W SPRAWIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ

W nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (1/2020) z 12 marca 2020 roku, biskup ordynariusz Jan Tyrawa, odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.

Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z nowym zarządzeniem władz państwowych obowiązują limity dotyczące liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii – w strefie żółtej to jedna osoba na cztery metry kwadratowe, a w strefie czerwonej – jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Ks. Grzegorz Nowak
Kanclerz Kurii