UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA   –  22 XI 2020

1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii a także za ofiary przelane na parafialne konto.
  2. W tygodniu: we wtorek i czwartek Msza św. o godz. 8.00, w pozostałe dni, poza sobotą, o godz. 18.00.
  3. We środę o 17.30 Różaniec Św. a po Mszy św. Nowenna do MBNP. W piątek o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Cena tygodnika 6.00 zł.
  5. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP, od soboty 07.11., w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Jak co roku będą opłatki i świece adwentowe oraz kartki świąteczne wydane przez naszą parafię.

• Poniedziałek – 18.00 – za Parafian
  • Wtorek – 8.00 – za Parafian
  • Środa – 18.00 – za + Zygmunta w 30 rocz. śm. oraz + teścia Andrzeja
  • Czwartek – 8.00 – za Parafian
  • Piątek – 18.00 – za + Józefa Mazur
  • Sobota – 17.00 – za + Romana w 23 rocz. śm., Natalię, Adama, Jana Jarzębskich, Helenę, Łucję, Franciszka Plewę, + z rodz. Madrzyńskich, + dziadków z obojga stron i dusze w czyśćcu
  • Niedziela – 9.00 – za + Franciszka Nowackiego, Bronisławę, Bolesława, Mieczysława Kęsik
  • Niedziela 11.00 – za + Józefę Banach w 2 rocz. śm., za + Annę Adamska, za + Tadeusza, Przemysława Zakrzewskich, za + Agnieszkę Nowak oraz z podz. Za szczęśliwa operację i w 2 ur. Rity z podz. za dar macierzyństwa

ZARZĄDZENIE W SPRAWIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ

W nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (1/2020) z 12 marca 2020 roku, biskup ordynariusz Jan Tyrawa, odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.

Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z nowym zarządzeniem władz państwowych obowiązują limity dotyczące liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii – w strefie żółtej to jedna osoba na cztery metry kwadratowe, a w strefie czerwonej – jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Ks. Grzegorz Nowak
Kanclerz Kurii