Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                       I NIEDZIELA ADWENTU – 1 XII 2019

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz za ofiary w kopertach na inwestycje.
 2. Msze św. w tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 8.00, w pozostałe dni, poza sobotą,  o godz. 18.00.
 3. We środę o godz. 17.30 Różaniec Św. z wymianą tajemnic a w piątek o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Rozpoczynamy nasze adwentowe oczekiwanie na Przyjście Pana. Szczególną modlitwą tego okresu są roraty. Zapraszam na nie parafian a przede wszystkim dzieci. Tak jak w ubiegłym roku przychodzimy na roraty z lampionami oraz przynosimy symboliczne serca z wypisanymi dobrymi uczynkami w darze dla Pana Jezusa. Roraty w naszym kościele w poniedziałek i środę o godz. 18.00.
 5. W piątek od 9.00 będę odwiedzał chorych. Jest to okazja, by chorzy w naszych domach przystąpili do Spowiedzi i Komunii Św. adwentowej. Bardzo proszę zgłaszać do czwartku tych, których nie odwiedzam co miesiąc. Spowiedź Św. w kościele od godz. 17.00, o 18.00 Msza Św. i nabożeństwo ku czci NSPJ. Młodzież zapraszam do Spowiedzi Św. w poniedziałek i środę od 17.30.
 6. Od przyszłej niedzieli, w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki a młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, od dzisiaj rozprowadza świece wigilijne, z których dochód jest tradycyjnie przeznaczony na pomoc dzieciom z domów dziecka i z ubogich rodzin. Mała świeca kosztuje 6 zł, duża 15 zł.
 7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcę medaliki dzieciom z III kl. Po Mszy Św. SK Caritas, organizuje kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na chore dzieci z naszej parafii.
 9. W Przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na inwestycje parafialne a po Mszy Św. ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

                             INTENCJE MSZALNE

 

 • Poniedziałek –18.00 – za + Dominika Madrzyńskiego, + z rodz. Madrzyńskich
 • Wtorek – 8.00 – za Parafian
 • Środa – 18.00 – za Parafian
 • Czwartek – 8.00 – za Parafian
 • Piątek – 18.00 – p. Rerek
 • Sobota – 17.00 – w 70 ur. z prośbą o zdrowie i błog. dla Jubilata i jego rodziny
 • Niedziela – 9.00 – za + Zofię Marachowską w 28 rocz. śm., Franciszka, Wiesława Marachowskich, Barbarę Kuśmierek z okazji im., Krystynę Rucińską + z rodz. Cholewińskich i Marachowskich
 • Niedziela 11.00 – za + Dominika Mądrzyńskiego w 23 rocz. śm.

Ks. Piotr Jakubowski

 

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *