Nasz parafialny fundusz „Pomóż Aniołowi” wspierają gwiazdy muzyki. Dołącz do nich!

RAFAŁ BLECHACZ – ŚWIATOWEJ SŁAWY PIANISTA – ZWYCIĘZCA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU CHOPINOWSKIEGO.

 

 

Parafialny fundusz „Pomóż Aniołowi” powstał w grudniu 2014 r. Jego geneza wiąże się z bardzo smutnym wydarzeniem – ciężką chorobą nowotworową 4-letniej Marysi. Rodzina, przyjaciele i bardzo wielu Parafian wraz z Ks. Proboszczem zainicjowali żarliwą modlitwę o zdrowie dla dziewczynki i siłę dla jej rodziców do walki z chorobą. Ponieważ rozpoczęło się też długotrwałe i kosztowne leczenie Marysi w Centrum Zdrowia dziecka w Warszawie, w parafii zrodził się pomysł stworzenia funduszu, z którego będzie można wspierać materialnie rodziców chorej dziewczynki.

Pomysłodawcą funduszu był ks. Piotr Jakubowski – proboszcz parafii. Idea spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród parafian a dowodem na to były pieniądze zebrane w kościele oraz wpływające na konto parafii. Wkrótce okazało się, że jest ich wystarczająco dużo by wspierać chora Marysię a także inne chore dzieci: Błażeja i Wojtka z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz Stasia z problemami neurologicznymi. Z pieniędzy funduszu parafia dofinansowuje leczenie dzieci, rehabilitacje, zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego.

Co oznacza nazwa funduszu „Pomóż Aniołowi”?

Każdy człowiek, każde dziecka ma swojego Anioła Stróża. Anioł ma zleconą przez Pana Boga opiekę nad człowiekiem. Broni go od zła i nieszczęść, pomaga pokonywać wszelkie trudności i jak najlepiej wypełniać powołanie. Są jednak sprawy, które każdy anioł musi pozostawić ludziom – ich miłości i wrażliwości. Zadaniem Anioła nie jest zajmowanie się tym, co mogą zrobić ludzie. Jeśli człowiek robi dla drugiego człowieka wszystko co można zrobić po ludzku – pomaga Aniołowi w pełni zatroszczyć się o niego i doskonale wypełnić misję otrzymaną od Boga. Kiedy pomagamy Aniołowi, na naszych oczach dzieją się cuda bo miłość i wypływające z niej dobro jest ogromne i niezwykłe przynosi owoce.

A zatem ….. I Ty możesz pomóc Aniołowi! Już dziś zacznij wraz z Nim czynić cuda! Nam wszystkim, dobroczyńcom funduszu „Pomóż Aniołowi” w Parafii p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, od kilku lat się to udaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *